TEAM KATUSHA1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin
2 CARUSO Giampaolo
3 VORGANOV Eduard
4 CHERNETSKY Sergey
5 KOCHETKOV Pavel
6 SILIN Egor
7 TROFIMOV Yury
8 VOROBYEV Anton
TINKOFF - SAXO11 CONTADOR VELASCO Alberto
12 BASSO Ivan
13 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus
14 PAULINHO Sergio Miguel Moreira
15 MAJKA Rafal
16 VALGREN ANDERSEN Michael
17 ROGERS Michael
18 KISERLOVSKI Robert
BMC RACING TEAM21 VAN GARDEREN Tejay
22 SANCHEZ GONZALEZ Samuel
23 STETINA Peter
24 ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin
25 HERMANS Ben
26 MOINARD Amaël
27 TEUNS Dylan
28 WYSS Danilo
MOVISTAR TEAM31 VALVERDE BELMONTE Alejandro
32 SOLER GIMENEZ Marc
33 LASTRAS GARCIA Pablo
34 MORENO BAZAN Javier
35 ROJAS GIL Jose Joaquin
36 HERRADA LOPEZ José
37 SUTHERLAND Rory
38 ANACONA Winner Anrew
TEAM SKY41 FROOME Christopher
42 LOPEZ GARCIA David
43 KIRYIENKA Vasil
44 PORTE Richie
45 ROCHE Nicholas
46 SIUTSOU Kanstantsin
47 KONIG Leopold
48 POELS Wouter
TEAM CANNONDALE - GARMIN51 MARTIN Daniel
52 HESJEDAL Ryder
53 ACEVEDO COLLE Janier Alexis
54 CARDOSO André
55 DANIELSON Tom
56 DOMBROWSKI Joseph Lloyd
57 HOWES Alex
58 TALANSKY Andrew
AG2R LA MONDIALE61 BARDET Romain
62 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto
63 MINARD Sébastien
64 GASTAUER Ben
65 CHEREL Mickaël
66 DUPONT Hubert
67 LATOUR Pierre-Roger
68 POZZOVIVO Domenico
ASTANA PRO TEAM71 ARU Fabio
72 LÓPEZ MORENO Miguel Ángel
73 LANDA MEANA Mikel
74 TIRALONGO Paolo
75 WESTRA Lieuwe
76 ZEITS Andrey
77 KANGERT Tanel
78 ROSA Diego
ETIXX - QUICK STEP81 URAN Rigoberto
82 DE LA CRUZ MELGAREJO David
83 VERONA QUINTANILLA Carlos
84 SERRY Pieter
85 VAKOC Petr
86 BRAMBILLA Gianluca
87 BOUET Maxime
88 ALAPHILIPPE Julian
FDJ91 ELISSONDE Kenny
92 VEIKKANEN Jussi
93 GENIEZ Alexandre
94 COURTEILLE Arnaud
95 LE GAC Olivier
96 LECUISINIER Pierre-Henri
97 REZA Kevin
98 VAUGRENARD Benoît
IAM CYCLING
101 COPPEL Jerome
102 DEGAND Thomas
103 ELMIGER Martin
104 HOLST ENGER Sondre
105 PANTANO GOMEZ Jarlinson
106 PELLAUD Simon
107 WARBASSE Larry
108 WYSS Marcel
LAMPRE - MERIDA111 VALLS FERRI Rafael
112 NIEMIEC Przemyslaw
113 FERRARI Roberto
114 SERPA PEREZ Jose Rodolfo
115 CATTANEO Mattia
116 DURASEK Kristijan
117 GRMAY Tsgabu Gebremaryam
118 KOSHEVOY Ilia
LOTTO - SOUDAL121 ARMEE Sander
122 DE CLERCQ Bart
123 DE GENDT Thomas
124 HENDERSON Gregory
125 VALLEE Boris
126 VAN DEN BROECK Jurgen
127 VAN DER SANDE Tosh
128 VERVAEKE Louis
ORICA GREENEDGE131 MEIER Christian
133 LANCASTER Brett
134 CHAVES RUBIO Johan Esteban
135 EWAN Caleb
136 HOWSON Damien
137 MEYER Cameron
138 BEWLEY Sam
TEAM GIANT-ALPECIN141 MEZGEC Luka
142 BARGUIL Warren
143 FROHLINGER Johannes
144 CRADDOCK Lawson
145 JONES Carter
146 PREIDLER Georg
147 OLIVIER Daan
148 STAMSNIJDER Tom
TEAM LOTTO NL - JUMBO151 BENNETT George
152 BULGAC Brian
153 TEN DAM Laurens
154 KEIZER Martijn
155 KELDERMAN Wilco
156 KRUIJSWIJK Steven
157 VAN DER LIJKE Nick
158 ROOSEN Timo
TREK FACTORY RACING STUYVEN Jasper
161 ZUBELDIA AGIRRE Haimar
162 BEPPU Fumiyuki
163 VANDEWALLE Kristof
164 BUSCHE Matthew
165 SILVESTRE Fabio
166 WATSON Calvin
167 ZOIDL Riccardo
168 COLEDAN Marco
CAJA RURAL-SEGUROS RGA171 ARROYO DURAN David
172 PRADES REVERTE Eduard
173 PARDILLA BELLON Sergio
174 TXURRUKA ANSOLA Amets
175 MAS BONET Luis
176 LASCA Francesco
177 VILELA Ricardo
178 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo
BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT181 HIVERT Jonathan
182 SEPULVEDA Eduardo
183 DELAPLACE Anthony
184 BOULO Matthieu
185 JARRIER Benoit
186 LABORIE Christophe
187 LEDANOIS Kevin
188 VACHON Florian
CCC SPRANDI POLKOWICE191 REBELLIN Davide
192 HONKISZ Adrian
193 PATERSKI Maciej
194 HIRT Jan
195 PLUCINSKI Leszek
196 SZMYD Sylvester
197 BOLE Grega
198 SAMOILAU Branislau
COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS201 NAVARRO GARCIA Daniel
202 MATE MARDONES Luis Angel
203 BAGOT Yohan
204 HARDY Romain
205 MOLARD Rudy
206 SIMON Julien
207 ROSSETTO Stéphane
208 VAN STAEYEN Michael
COLOMBIA211 CANO ARDILA Alex Norberto
212 CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo
213 DIAZ CARDENAS Edward Fabián
214 DUQUE Leonardo
215 MARTINEZ Daniel Felipe
216 PEDRAZA MORALES Walter Fernando
217 SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José
218 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres
TEAM EUROPCAR221 ROLLAND Pierre
222 SICARD Romain
223 QUEMENEUR Perrig
224 ARASHIRO Yukiya
225 COQUARD Bryan
226 COUSIN Jerome
227 CRAVEN Dan
228 JEANDESBOZ Fabrice
WANTY – GROUPE GOBERT231 GASPAROTTO Enrico
232 BAUGNIES Jérôme
233 DE GREEF Francis
234 BACKAERT Frederik
235 DRON Boris
236 MINNAARD Marco
237 EIJSSEN Yannick